Litovelské Pomoraví, přírodní oáza u Olomouce

Litovelské Pomoraví, přírodní oáza u Olomouce

Kraj severozápadně od Olomouce je sice v turistických průvodcích poněkud opomíjen, to však neznamená, že tam nic zajímavého neuvidíte. Ba právě naopak. Návštěva Litovelského Pomoraví během pobytu v olomouckém hotelu Ibis je možností, jak si odpočinout v dnešním uspěchaném světě uprostřed krásné přírody.

Chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví se táhne podél obou břehů toku Moravy v délce zhruba 30 kilometrů. Začíná ještě na území Olomouce, kousek od lanového centra PROUD v Hejčíně, jejím pomyslným středem je město Litovel a končí až u dvojitého Moravičanského jezera blízko Mohelnice.

Litovelskému Pomoraví dominují rozsáhlé lužní lesy, obklopující jedinečnou vodní síť řeky Moravy. Toulat se v nich můžete díky několika značeným turistickým trasám a cyklostezkám. Kromě toho oblast nabízí celou řadu unikátních míst, u nichž stojí za to se zastavit.

Řeka Morava a perly kolem ní

Typickým příkladem je barokní zámecký komplex Nové Zámky nedaleko Litovle. Ostatně památky tohoto 10tisícového města také patří k pokladům regionu, stačí jmenovat radnici, morový sloup nebo kamenný Svatojánský most.

Význačnou turistickou zastávkou jsou nádherné, krápníkové Mladečské jeskyně s blízkým skalním útvarem Čertův most. Nechcete-li se příliš vzdálit od svého ubytování v Olomouci, vydejte se do ornitologické pozorovatelny u Chomutovského jezera či si dopřejte koupání v rybníku Poděbrady.

S Litovelským Pomoravím se snadno seznámíte i zásluhou jeho dobré dostupnosti z hanácké metropole. Souběžně s ním totiž z jedné strany vede dálnice D35 a z druhé železniční trať do Zábřehu.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.