Jedinečná Vila Primavesi v Olomouci

Jedinečná Vila Primavesi v Olomouci

Mezi honosnými církevními stavbami (kaple Božího těla, kostely svatého Michala a svatého Alexeje), u výrazného ohbí Mlýnského potoka v srdci Olomouce ukrývá se výjimečná vila Primavesi. Proč by si právě tato členitá stavba měla zasloužit vaši pozornost?

Vila Primavesi, od roku 2010 národní kulturní památka, unikátním způsobem propojuje anglickou a vídeňskou secesi s vlivy pražského baroka. Řadí se k nejvíce ceněným příkladům vídeňské secese ve středoevropském regionu. Zajděte se na ní během vašeho výletu v Olomouci podívat.

Tvůrci vily jsou rakouští architekti Josef Tölk a Franz von Krauss, kteří ji postavili pro bankéřskou rodinu Primavesi v letech 1905 až 1906. K jejím charakteristickým znakům patří vysoká mansardová střecha, rozlehlá obytná hala s krbem a množství užitných předmětů i uměleckých děl špičkové kvality.

Prima pochutnání ve vile

Všemi vilovými prostorami se běžně procházet nemůžete, využít však lze občasných dnů otevřených dveří. A především si udělejte čas na návštěvu zdejší restaurace Vila Primavesi, v níž si lze dopřát celou řadu lahodných pochoutek.

Vilu Primavesi najdete v Univerzitní ulici, kousek od Horního náměstí a jeho skvostů. Z hotelu Ibis Olomouc se k ní nejrychleji dopravíte tramvajovými linkami č. 4 a 6 (ze zastávky Wolkerova na náměstí Republiky), nebo se můžete projít přes historické centrum.

Informace o události:

Univerzitní 7, 779 00

www.primavesi.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.