Výstaviště Flóra

Výstaviště Flóra

Výstaviště Flora, zelené srdce Olomouce

Blíž už to na výstaviště Flora z hotelu Ibis Olomouc snad ani mít nemůžete. Oficiální vstup do necelých pět hektarů rozlehlého areálu je totiž vzdálený asi 200 metrů, v klidu si sem tedy jděte po ránu zaběhat. V průběhu celého roku tady však prožijete spoustu dalších zajímavých věcí.

Zahradnické výstavy Flora Olomouc se uprostřed hanácké metropole pořádají už od roku 1958. Momentálně jsou rozděleny do tří etap – jarní, letní a podzimní. Kromě nich je tu ovšem pořád hodně čilo, kalendář zahrnuje akce jako rybářský veletrh, prodejní výstavu modelů, sběratelství a hraček, Sport Expo, výstavu koček, Tourism Expo či vánoční trhy.
Výstaviště Flora již poctily svou návštěvou též mnohé hudební hvězdy, koncert tady měla kapela Olympic, Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, konají se zde i plesy. Zkuste se před ubytováním v Olomouci podívat na program Flory a možná získáte tip na nevšední zpestření své dovolené.

Jak na aktivní pobyt v Olomouci

Velkou výhodou olomouckého výstaviště je jeho umístění v centru města, proto se z něj rychle dostanete do historického jádra i k obchodnímu centru Šantovka. Volně na něj navazují Smetanovy sady a po visuté lávce se přes rušnou Havlíčkovu třídu dostanete také do příjemných Čechových sadů.
V součtu tvoří výstaviště Flora jedinečnou zelenou oázu v srdci velkoměsta. Ve spojení s dětským hřištěm, botanickou zahradou, Domem dětí a mládeže nebo restaurací Fontána vytváří optimální místo, kam lze z hotelu Ibis vyrazit za odpočinkem i poznáním.

Informace o události:

www.flora-ol.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.