Park sportu Hrubá Voda

Park sportu Hrubá Voda

Lyžování v Olomouci? Možná si klepete na čelo, ale pokud vám nevadí asi půlhodinka jízdy autem, nejedná se o nic nesplnitelného. Park sportu Hrubá Voda u osady stejného jména ukrývá překvapivě rozmanitý a kvalitní zážitkový areál, jehož hlavním lákadlem je v zimě lyžařský svah a v létě bobová dráha.

Velkou předností sportovního parku ve Hrubé Vodě je jeho značná variabilita, proto si v něm odpovídající aktivitu najde každá věková skupina v kterémkoliv ročním období. Ať se sem vydáte během svého pobytu v Olomouci kdykoliv, v únoru stejně jako v září, nikdy se nebudete nudit.

Lyžařský areál Hrubá Voda patří k nejníže položeným u nás (350 až 450 metrů), přesto zde najdete velice obstojné sněhové podmínky. Důvodem je nejenom armáda sněžných děl, ale také unikátní poloha areálu v hlubokém, dobře stíněném údolí říčky Bystřice v západní polovině Oderských vrchů.

Zalyžujte si a zabobujte na okraji Hané

Na pokročilé lyžaře i začátečníky čekají čtyři sjezdovky (dlouhé až 550 metrů), čtyřsedačková lanovka a kvarteto vleků včetně koberce pro nejmenší adepty lyžování. Nechybí umělé osvětlení pro možnost večerní lyžovačky, dětská školka, půjčovna a servis lyží.

Bobová dráha Hrubá Voda měří 851 metrů a dvoumístné, ovladatelné boby vyváží na její vrchol speciální vlek. Rychlostí až 40 kilometrů za hodinu na ní překonáte převýšení 52 metrů, zahrnující i závěrečnou otočku o 360 stupňů. Až si budete chtít odpočinout, využijte služeb místní restaurace. Vaše ratolesti se zatím mohou vyřádit na několika dětských atrakcích.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.