Muzeum Veteran Arena Olomouc

Muzeum Veteran Arena Olomouc

Muzeum Veteran Arena Olomouc

Víte, kde najdete největší sbírku vozů Wikov? Kde se nachází nejrozsáhlejší expozice historických telefonů u nás? Kde strávíte jedno příjemné odpoledne v rámci ubytování v Olomouci? Zajděte se podívat do muzea historických automobilů Veteran Arena.

Unikátní výstavní areál byl otevřen v květnu 2014 a ukrývá 160 exponátů automobilového průmyslu, 400 telefonních přístrojů a 50 historických radiopřijímačů. Stálé expozice jsou průběžně doplňovány uměleckými výstavami.

Výprava za omamnou vůní benzínu

K nejcennějším položkám olomoucké Veteran Areny patří kolekce automobilů Wikov, polozapomenuté fabriky z Prostějova, kde se v meziválečném období vyrobilo asi 800 vozů. Jedním z nich byl i pionýrský aerodynamický vůz Wikov 35 „Kapka“. Ani ten v olomouckém muzeu nechybí.

Kromě něj se můžete těšit na slavné značky Tatra, Škoda, Praga, Aero či méně známé Zetko. K vidění jsou i historické motocykly (Jawa, ČZ, Praga, Breitfeld & Daněk), benzínové stojany, motory, podvozky nebo převodovky.
Veteran Arena Olomouc je otevřena vždy kromě pondělí od 1. dubna do 30. listopadu, cena základní vstupenky činí 149 Kč. Pokud od hotelu Ibis Olomouc pojedete autem (nejlépe po Wolkerově ulici najet na Velkomoravskou třídu, za nádražím odbočit doleva na Hodolanskou), je k dispozici parkoviště. Ještě jednodušší to je tramvají, neboť hned vedle muzea končí linka č. 4.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.